Başkan

Son Duyurular

 

Evli ve iki çocuk babası olan Fahri Duran, 5 Kasım 1972 tarihinde ilçemiz Demre'de dünyaya geldi. İlkokulu Demre Kale Merkez İlkokulu'nda okudu. Ortaokul ve liseyi Kale Lisesi'nde bitirdikten sonra yükseköğrenimini Çukurova Üniversitesi Ceyhan Meslek Yüksek Okulu İşletme Bölümü'nde tamamladı.

Çalışma hayatına önce mali müşavir Osman Güngör ve Ramazan Cotur'un ofislerinde başladı. Daha sonra Demre Toptancı Hali'nde Ahmet Soral ile birlikte üç yıl çalıştı. Bu süre zarfında üç yıl süreyle CHP Gençlik Kolları Başkanlığı yaptı.

Askerliğini Polatlı'da yerine getirdikten sonra Demre'de Osman Yıldırım'la 2010 yılına kadar birlikte çalıştı.2007 yılından 2021 yılına kadar 14 yıl boyunca Demre Komisyoncular Derneği Başkanlığı görevini yürüttü.Demre Toptancı Hali'nde komisyonculuk yaparken; Cumhuriyet Halk Partisi'nin Demre Belediye Başkanı Adayı oldu.

31 Mart 2024 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçiminde, Demre halkının oyları ile Demre Belediye Başkanlığına seçildi.Mazbatasını 3 Nisan 2024 tarihinde alan Fahri Duran, Demre Belediye Başkanı olarak göreve başladı.