Üçağız’ı Ranta Teslim Etmeyeceğiz!

Son Duyurular

Üçağız’ı Ranta Teslim Etmeyeceğiz!
Üçağız doğal dokusu, tarihi zenginlikleri ve yöre halkı ile bizler için çok önemli bir bölgedir. Hiçbir gerekçeyle zengin şirket ve yandaşlara peşkeş çekilmesine izin vermeyeceğiz
25 Haziran 2024 Salı günü Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü’nce, Kekova Özel Çevre Koruma Bölgesi Sınırları içerisinde yüzer iskele, denizel alan ve dolgu alanı olarak kullanılmak üzere pazarlık usulü ile ihale edileceğini duyurdu. Bu sebeple bugün Üçağız Mahalle’miz de; Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Milletvekillerimiz Sn. Cavit Arı, Sn. Aliye Coşar, Sn. Aykut Kaya, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanımız Sn. Nail Kamacı, İlçe Başkanımız Mete Hakan Caner, Belediye Meclis Üyelerimiz ve Toros Dağları ve Akdeniz Kıyıları Koruma Derneği’nin kıymetli üyeleri ile birlikte Üçağız Mahallemizde hemşehrilerimizle bir araya gelerek basın açıklamasında bulunduk.
Yıllarca dedelerimizin kendi imkanlarıyla doldurduğu, bir çivi çaktığı için hapis yattığı bu bölgede hiçbir yabancıyı istemiyoruz. Üçağız hiç kimsenin rant alanı değildir ve buna izin vermeyeceğiz.
Bir oldu bittiye getirilmeye çalışılan Üçağız İskelesi İhalesi’ne çok daha yüksek sesle bir kez daha karşı koyacak Üçağızlılara ait olanın Üçağızlılarda kalması için elimizden gelen mücadeleyi vereceğiz.